Tipy na výlet Veľká Lomnica a okolie kam na výlet.

Tipy na výlet Veľká Lomnica a okolie

Veľká Lomnica turistika a najlepšie tipy na výlet vo Veľkej Lomnici a okolí. Okolie Veľkej Lomnice ponúka množstvo voľnočasových aktivít. Veľká Lomnica jej okolie aj bezprostredná blízkosť Vysokých Tatier. Pohronie Vysoké Tatry ponúka, atrakcie a turistické zaujímavosti. Športové a turistické vyžitie vo Vysokých Tatrách.

Veľká Lomnica

Veľká Lomnica patrí medzi väčšie podtatranské obce. Nachádzajúca sa len 8 km severovýchodne od Popradu. Veľká Lomnica kam na výlet okolie a lokalita poskytuje výborné možnosti na športové a turistické vyžitie. Výlety, turistika, kúpaliská, historické pamiatky a zaujímavé miesta v blízkom okolí Lomnice. Plánujete dovolenku alebo rozmýšľate kam na výlet cez víkend? Letná dovolenka aj rodinná dovolenka v zime vo Veľkej Lomnici bude mať svoje čaro. Radi Vám poradíme kam na výlet v okolí Veľkej Lomnice.

Obec Veľká Lomnica

Obec Veľká Lomnica okres Kežmarok tvorí významnú križovatku. Medzi Popradom, Kežmarkom a Vysokými Tatrami (Tatranskou Lomnicou). Okolie umožňuje návštevu tatranskej prírody. Vstup do Belianskej jaskyne a v neposlednom rade aj výbornú lyžovačku. Tak, teda poďme do Tatier, hor sa do toto. Veľká Lomnica je obec na Slovensku v okrese Kežmarok a ponúka možnosti na skvelú dovolenku. Pozrite si naše tipy na výlety pre Vás a príďte si užiť dovolenku v Tatrách k nám. Radi Vás u nás v Lomnici privítame.

Kam na výlet Veľká Lomnica

Kam na výlet Veľká Lomnica objavujte krásne miesta na Slovensku. Navštívte hrady, zámky a múzeá, skanzeny, kúpaliská a Aquaparky zaujímavé miesta na Slovensku. Vyrazte na bicykel s rodinou alebo na pešie túry, vysokohorské chaty. Užite si vysokohorskú turistiku a pobyt v prírode. Objavujte a spoznajte historické hrady, slovenské národné parky, jaskyne. Okolie poskytuje návštevníkom širokú paletu možností výletov v letnom i zimnom období.

 • Poprad 9,6 km
 • Kežmarok 6,5 km
 • Levoča 28,8 km
 • Tatranská Lomnica 9,5 km
 • Starý Smokovec 12,8 km
 • Štrbské Pleso 28,5 km
 • AquaCity Poprad 7,0 km
 • Thermal Park Vrbov 8,1 km
 • Aqua SPA Gánovce 11,1 km
 • Slovenský raj 16,1 km
 • Bachledova dolina 22,7 km
 • Podbanské 43,0 km

Veľká Lomnica výlety chystáte sa na výlet či na dovolenku do okolia Veľkej Lomnice. Navštívte historické hrady, slovenské národné parky, jaskyne, skanzeny, horské jazerá. Čakajú tu na Vás turistické chodníky vysokohorské chaty a ďalšie inšpirácie na voľný čas a výlety. Radi Vám poradíme a dáme Vám tip na výlet v našom okolí.

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry ideálne miesto pre Vašu dovolenku. Uvažujete o dovolenke vo Vysokých Tatrách? Naša ubytovňa vám ponúka výhodnú polohu. Na výlety do Vysokých Tatier a širokého okolia s možnosťou rôznych dovolenkových aktivít. Tatry sú nádherné v každom ročnom období. Či tu strávite letnú alebo, zimnú dovolenku Vysoké Tatry vám majú stále, čo ponúknuť. Aj jeseň vo Vysokých Tatrách je kúzelná. Tatry ponúkajú široké možnosti využitia voľného času. Naše veľhory predstavujú v Európe jedinečnú kombináciu prírodných krás. Vyznačujú sa ideálnymi podmienkami. Na turistiku, horolezectvo, mountain biking, lyžovanie, rekreáciu a liečbu niektorých chorôb. Dynamicky sa v Tatrách rozvíjajú atrakcie pre deti aj atrakcie pre dospelých, ktoré sa oplatí vidieť.

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad je skvelým miestom pre všetkých, ktorí milujú vodu a chcú si užiť ničím nerušený relax. Komplex AquaCity obsahuje niekoľko vonkajších i vnútorných bazénov. Bazény s termálnou vodou a vodnými atrakciami. Termálna voda sa do nich privádza priamo z prírodného geotermálneho zdroja. Voda v bazénoch má príjemnú teplotu. Vďaka vysokému obsahu minerálnych látok aj priaznivé účinky pre váš organizmus. Náš Tip na výlet Aquapark Poprad. Vaša návšteva Popradu by nemohla byť kompletná. Ak by ste do nej nezaradili kúpanie. V jednom z najväčších, najmodernejších a najvyhľadávanejších aquaparkov na Slovensku. Aquapark vám ponúka jedinečný zážitok relaxačné a termálne bazény. 

AquaCity Poprad dovolenka plnej zábavy a dobrodružstva. Čaká na vás nekonečné množstvo zábavy a oddychu vodný svet pod Vysokými Tatrami.

Lyžovanie - lyžovačka

V zimnom období si vychutnáte zimné športy a lyžovanie v Tatrách. Výbornú lyžovačku v lyžiarskom stredisku Tatranská Lomnica alebo lyžovanie v Starom Smokovci. Vo Vysokých Tatrách sa nachádza niekoľko lyžiarskych stredísk a ponúkajú skvelú lyžovačku. Lyžovačka v Tatrách všetky strediská sú kvalitne technicky vybavené. Počas zimnej sezóny sú pravidelne upravované, sú na dobrej úrovni. Park Snow Štrbské Pleso, Skicentrum Strednica Ždiar alebo SKI Tatranská Lomnica. SKI centrá každoročne vítajú tisícky lyžiarov a ponúkajú skvelú lyžovačku. Lyžiarske strediská pre začiatočníkov aj lyžiarske strediská pre pokročilých lyžiarov. V malej vzdialenosti od Popradu máte k dispozícii ďalšie lyžiarske strediská. 

Greguška Ski Pod lesom v Dolnom Smokovci, lyžiarske stredisko Lopušná dolina pri Svite. Snowpark Lučivná alebo lyžiarske stredisko Vernár. Lyžovačka v Tatrách lyžovačka v krásnych slovenských horách je ideálnym riešením.

Veľká Lomnica turistika

Vysoké Tatry ponúkajú široké možnosti využitia voľného času. Kam na výlet Vysoké Tatry. Turistika, turistické trasy, horolezectvo, adrenalínové atrakcie, atrakcie pre deti. Návšteva múzeí a v zime lyžiarske strediská. Atraktívne sú mnohé vysokohorské túry k plesám, horským chatám, dolinami či na štíty. 
V rámci pohoria existuje nespočetné množstvo turistických tratí. A zaujímavých miest záleží len od vás, ktoré si zvolíte. Máte možnosť vystúpiť si na štíty ako Lomnický štít, Rysy, Slavkovský štít, Kriváň, Predné Solisko, Kôprovský štít alebo ďalšie. Čakajú vás tu doliny plné plies a vodopádov. Ako je Mengusovská dolina s Veľkým Hincovým a Popradským plesom. 

Kôprová dolina s Kmeťovým vodopádom. Mlynická dolina s vodopádom Skok. Vodopády Studeného potoka v Malej a Veľkej Studenej doline. Vynechať by ste nemali ani Štrbské a Skalnaté pleso. Či rozličné športové a adrenalínové aktivity, ktorým sa v Tatrách dá venovať.

Mesto Poprad

Mesto Poprad a jeho okolie sú jednou z obľúbených dovolenkových lokalít na Slovensku. Mesto Poprad je členom Oblastnej organizácie cestovného ruchu.
Pre mnohých turistov je Poprad vstupnou bránou do Vysokých Tatier. Patrí k významnému centru turizmu na Slovensku. Poprad mesto pod Tatrami je rovnako bohaté na výskyt pamiatok. Nachádza sa v ňom Mestská pamiatková rezervácia Spišská Sobota a viaceré vzácne kostoly. Pôsobí tu Tatranská galéria, rovnako ako Podtatranské múzeum. Poprad náš tip na výlet pre Vás. Pod tatranskými končiarmi sa nachádza hŕba krásnych miest, turistických chodníkov a historických pamätihodností.

Pohľad na Vysoké Tatry

Tatry ako na dlani

Pohľad na Vysoké Tatry od ubytovne Viola. Tatry máte ako na dlani môžete vyraziť na najlepšie túry v Tatrách.. Blízkosť železničnej stanice vľavo železničná stanica Studený Potok. Určite si vychutnáte nezabudnuteľný pohľad na panorámu Vysokých Tatier. Doprajte si peknú dovolenku v Tatrách dovolenku pod scenériou Vysokých Tatier. Pozitívom v Tatrách je zdravý a čistý vysokohorský vzduch a túry v Tatrách.

Tip na výlet

Turistika v Tatrách

Tatry ponúkajú dovolenkárom veľa možností pre aktívny odpočinok. Ľahšiu či náročnejšiu turistiku turistické trasy, turistické chodníky a náučné chodníky. Turistika v Tatrách Tatry môžu byť aj vašim turistickým a dovolenkovým rajom. Jedinečné prostredie Tatier ponúka turistické chodníky vhodné aj pre malé detské nožičky. Turistika vo Vysokých Tatrách užívajte si letnú turistiku v Tatrách naplno.

Tipy na výlet Turistika v Tatrách. Tatry ponúkajú dovolenkárom veľa možností pre aktívny odpočinok.

Kam na výlet Vysoké Tatry? Tatry ponúkajú široké možnosti využitia voľného času. Turistika, horolezectvo, adrenalínové atrakcie, atrakcie pre deti, návšteva múzeí. V zime lyžiarske strediská. Atraktívne sú mnohé vysokohorské túry k plesám, horským chatám, dolinami či na štíty. Východiskovými bodmi pre turistiku sú tatranské osady a obce. Do Tatier sa z Veľkej Lomnice a Popradu pohodlne dostanete. Vlakom autom a napríklad aj tatranskými električkami alebo autobusovými spojmi.

V okolí Popradu

Cyklotrasy v okolí Popradu, aby vyhoveli všetkým nadšencom cyklistiky. Cyklistika a cykloturistika sa teší čoraz väčšej obľube v okolí Popradu. Záujem o cyklistiku, čo dokazuje zvýšený počet realizovaných cyklistických chodníkov.

Cyklotrasy a cyklistické trasy vhodné pre všetky vekové kategórie. Cyklistika a cykloturistika rôzne možnosti cykloturistiky. Skúste bicykel a strávte pár úžasných dní s kamarátmi alebo rodinou.

Tipy na výlet. V okolí Popradu sa teší čoraz väčšej obľube aj cykloturistika.

Obzvlášť populárny je cyklochodník, ktorého sledovanie vás dostane z popradských sídlisk Juh alebo Západ do mesta Svit. Nenáročná trasa meria 10 km, väčšinu cesty prechádza popri rieke Poprad a po celý čas sa z nej ponúkajú výhľady na Vysoké Tatry, ako aj panorámu Nízkych Tatier v pozadí na druhej strane. A hoci sa chodník za Svitom končí, môžete pokračovať na bicykli pokojne aj ďalej do útrob Lopušnej doliny.

Tipy na výlet

Výlety kam ísť na výlet dovolenka v Tatrách. Tipy na výlet a turistické atrakcie na Slovensku. Kam na výlet vo Vysokých Tatrách. V lete priťahujú predovšetkým túry na tatranské štíty, prechádzky dolinami. Túry po náučných chodníkoch či výlety k plesám a vodopádom.

Historické pamiatky

Okrem krásnej prírody môžete obdivovať i krásne historické pamiatky, ktoré nájdete v Kežmarku, kde sa nachádza významný drevený artikulárny kostolík. Ďalšie pamiatky tip na výlet nájdete napríklad v Spišskej Sobote či v Poprade.

Tipy na výlet Historické pamiatky. Výborná dovolenka sa dá stráviť nielen pri mori, ale aj na Slovensku.

V blízkom, ale aj vzdialenejšom okolí sa návštevníkom ponúka nespočetné množstvo tipov na výlety. Na svoje si prídu nielen rodiny s deťmi, či turisti, ale aj milovníci histórie, prírodných krás, aktívni i pasívni návštevníci. Výborná dovolenka sa dá stráviť nielen pri mori, ale aj na Slovensku. 

Kam na výlet autom

Považská lesná železnica v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline

Múzeum liptovskej dediny je skanzen, ktorý sa nachádza v Pribyline. Tvoria ho domy zo zatopenej časti vodného diela Liptovská Mara a z oblasti horného a dolného Liptova. Múzeum liptovskej dediny v Pribyline je najmladšie múzeum v prírode na Slovensku.

Kam na výlet

Kam na výlet tipy na výlety s deťmi inšpirujte sa, kam sa vybrať na výlet. Vysoké Tatry i blízke okolie poskytuje návštevníkom širokú paletu možností výletov a atrakcií. Tipy na výlety po najkrajších miestach na východnom Slovensku.

Lyžovanie

 • Tatranská Lomnica 
 • Starý Smokovec
 • Bachledova dolina Ždiar
 • SKI Bachledova Ždiar

Kúpaliská a aquaparky

 • Aquacity Poprad
 • Thermal Park Vrbov
 • Kúpele AquaSpa Gánovce
 • Krytá plaváreň Svit

Jaskyne

 • Belianska jaskyňa
 • Dobšinská ľadová jaskyňa
 • Važecká jaskyňa
 • Ochtinská aragonitová jaskyňa

Hrady a zámky

 • Kežmarský hrad
 • Kaštieľ Strážky Spišská Belá
 • Kaštieľ Markušovce
 • Hrad Ľubovňa Stará Ľubovňa

Dovolenka na Slovensku

Najlepšia rodinná dovolenka je dovolenka plná zážitkov. Neviete sa rozhodnúť, kam na dovolenku? Rozmýšľate kam s deťmi na výlet? Príďte si užiť dovolenku s deťmi k nám. Dovolenka na Slovensku je dobrým riešením.

Aktívna rodinná dovolenka je čas oddychu a načerpania nových síl, Váš čas pre rodinu. Dovolenka s deťmi môže byť pre Vás nezabudnuteľná. Príďte a vychutnajte si čaro oddychu v prírode, vyberte sa na turistiku do Vysokých Tatier. Kam s deťmi na výlet navštívte historické pamiatky, termálne kúpaliská a aquaparky. Môžete tu športovať, oddychovať a zabávať sa.

Či už plánujete dovolenku s rodinou, alebo len vo dvojici príďte si užiť aktívnu dovolenku k nám. Okolie ponúka veľa možností na aktívny oddych. Užite si dovolenku v Tatrách, je tu nádherne v každom ročnom období. Vysoké Tatry ideálne miesto pre Vašu dovolenku. Vysoké Tatry sú skvelým miestom na výlety a turistiku. 

Lyžovanie v Tatrách

Lyžovanie v Tatrách

Lyžiarske kurzy pre školy 2023

Lyžovanie v Tatrách. Lyžiarske výcviky pre školy termíny od januára do marca 2023. Ubytovňa Viola Veľká Lomnica ponúka výborné ubytovanie, chutnú stravu a veľmi milý personál. Ponúka výhodné podmienky na zorganizovanie lyžiarskych kurzov pre všetky typy základných, stredných a vysokých škôl. Ubytovanie pre školy a skupiny. Najlepšie ceny ubytovania. Pobyty pre lyžiarske výcviky ponúkame pre školy a cestovné kancelárie. Ponúkame výhodné podmienky na zorganizovanie lyžiarskych kurzov pre školy lyžovačka Tatry. Lyžiarsky výcvik pre školy 2023 lyžiarsky výcvik pre deti. Ponuku nájdete na stránke - Okolie / Lyžovačka Tatry.

Ubytovanie Vysoké Tatry

Ubytovňa Viola výhodne situovaná v blízkosti Vysokých Tatier. Široké možnosti na šport, oddych a relax. Lacné ubytovanie pre celoročnú vysokohorskú turistiku, lyžovanie a cyklistiku. Reštaurácia s kapacitou 80 miest a letná terasa. Ubytovanie na Slovensku, rezervujte si lacné ubytovanie v Tatrách ešte dnes!

Otváracie hodiny

Pondelok: 09:30 - 22:00
Utorok: 09:30 - 22:00
Streda: 09:30 - 22:00
Štvrtok: 09:30 - 22:00
Piatok: 09:30 - 01:00
Sobota: 10:00 - 01:00
Nedeľa: 13:00 - 23:00
 
Zodpovedný vedúci: Rastislav Peták
Veľká Lomnica