Tipy na výlet Veľká Lomnica a okolie

Tipy na výlet Veľká Lomnica a okolie

Turistika a najlepšie tipy na výlet vo Veľkej Lomnici a okolí. Okolie Veľkej Lomnice ponúka množstvo voľno-časových aktivít. Veľká Lomnica jej okolie aj bezprostredná blízkosť Vysokých Tatier. Pohronie Vysoké Tatry ponúka, atrakcie a turistické zaujímavosti. Športové a turistické vyžitie vo Vysokých Tatrách.

Veľká Lomnica

Veľká Lomnica patrí medzi väčšie podtatranské obce. Nachádzajúca sa len 8 km severovýchodne od Popradu. Veľká Lomnica okolie a lokalita poskytuje výborné možnosti na športové a turistické vyžitie. Výlety, ubytovanie a zaujímavé miesta v blízkom okolí. Plánujete dovolenku alebo rozmýšľate kam na výlet cez víkend? Aj rodinná dovolenka v zime tu bude mať svoje čaro. 

Obec Veľká Lomnica

Obec Veľká Lomnica okres Kežmarok tvorí významnú križovatku. Medzi Popradom, Kežmarkom a Vysokými Tatrami (Tatranskou Lomnicou). Okolie umožňuje tiež návštevu tatranskej prírody. Vstup do Belianskej jaskyne a v neposlednom rade aj výbornú lyžovačku. Tak, teda poďme do Tatier, hor sa do toto. Veľká Lomnica je obec na Slovensku v okrese Kežmarok. Pozrite si našu stránku a vyberte si to najlepšie ubytovanie pre Vás.

Kam na výlet naše ubytovanie Vám ponúka výhodnú polohu

Kam na výlet objavujte krásne miesta na Slovensku. Navštívte hrady, zámky a múzeá, skanzeny, kúpaliská a Aquaparky. Vyrazte na bicykel s rodinou alebo na pešie túry, vysokohorské chaty. Užite si vysokohorskú turistiku a pobyt v prírode. Objavujte a spoznávajte historické hrady, slovenské národné parky, jaskyne. Okolie poskytuje návštevníkom širokú paletu možností výletov v letnom i zimnom období. Chystáte sa na výlet či na dovolenku do okolia Veľkej Lomnice. Navštívte historické hrady, slovenské národné parky, jaskyne, skanzeny, horské jazerá. Čakajú tu na Vás turistické chodníky vysokohorské chaty a ďalšie inšpirácie na voľný čas. Radi Vám poradíme a dáme Vám tip na výlet v našom okolí.

 • Poprad 9,6 km
 • Kežmarok 6,5 km
 • Levoča 28,8 km
 • Tatranská Lomnica 9,5 km
 • Starý Smokovec 12,8 km
 • Štrbské Pleso 28,5 km
 • AquaCity Poprad 7,0 km
 • Thermal Park Vrbov 8,1 km
 • Aqua SPA Gánovce 11,1 km
 • Slovenský raj 16,1 km
 • Bachledova dolina 22,7 km
 • Podbanské 43,0 km

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry ideálne miesto pre Vašu dovolenku. Uvažujete o dovolenke vo Vysokých Tatrách? Naše ubytovanie vám ponúka výhodnú polohu. Na výlety do Vysokých Tatier a širokého okolia s možnosťou rôznych dovolenkových aktivít. Tatry sú nádherné v každom ročnom období. Či tu strávite letnú alebo, zimnú dovolenku Vysoké Tatry vám majú stále, čo ponúknuť. Aj jeseň vo Vysokých Tatrách je kúzelná.  
Vysoké Tatry predstavujú v Európe jedinečnú kombináciu prírodných krás. Vyznačujú sa ideálnymi podmienkami. Na turistiku, horolezectvo, mountain biking, lyžovanie, rekreáciu a liečbu niektorých chorôb. Dynamicky sa v Tatrách rozvíjajú aj ďalšie atrakcie pre deti, aj dospelých, ktoré sa oplatí vidieť.

Aqua City Poprad

Aqua City Poprad je skvelým miestom pre všetkých, ktorí milujú vodu a chcú si užiť ničím nerušený relax. Komplex Aqua City obsahuje niekoľko vonkajších i vnútorných bazénov s termálnou vodou a vodnými atrakciami. Termálna voda sa do nich privádza priamo z prírodného geotermálneho zdroja. Má príjemnú teplotu a vďaka vysokému obsahu minerálnych látok aj priaznivé účinky pre váš organizmus.
Tip na výlet vaša návšteva Popradu by nemohla byť kompletná, ak by ste do nej nezaradili kúpanie v jednom z najväčších, najmodernejších a najvyhľadávanejších aquaparkov na Slovensku. Ponúka vám jedinečný zážitok relaxačné a termálne bazény.

Lyžovanie

V zimnom období si vychutnáte zimné športy v lyžiarskom stredisku Tatranská Lomnica alebo v Starom Smokovci.
Vysoké Tatry majú niekoľko lyžiarskych stredísk a všetky sú kvalitne technicky vybavené, počas zimnej sezóny sú pravidelne upravované, sú na dobrej úrovni. Park snow Štrbské Pleso, Skicentrum Strednica Ždiar alebo SKI Tatranská Lomnica každoročne víta tisícky lyžiarov.
 
Okrem toho máte z Popradu v malej vzdialenosti k dispozícii aj lyžiarske strediská Greguška Ski Pod lesom v Dolnom Smokovci, v Lopušnej doline pri Svite, Snowparku Lučivná alebo lyžiarske stredisko Vernár.

Turistika

Vysoké Tatry ponúkajú široké možnosti využitia voľného času. Turistika, horolezectvo, adrenalínové atrakcie, atrakcie pre deti. Návšteva múzeí a v zime lyžiarske strediská. Atraktívne sú mnohé vysokohorské trasy k plesám, horským chatám, dolinami či na štíty. V rámci pohoria existuje nespočetné množstvo turistických tratí. A zaujímavých miest záleží len od vás, ktoré si zvolíte. Máte možnosť vystúpiť si na štíty ako Lomnický štít, Rysy, Slavkovský štít, Kriváň, Predné Solisko, Kôprovský štít alebo ďalšie. Čakajú vás tu doliny plné plies a vodopádov. Ako je Mengusovská dolina s Veľkým Hincovým a Popradským plesom. Kôprová dolina s Kmeťovým vodopádom. Mlynická dolina s vodopádom Skok. Vodopády Studeného potoka v Malej a Veľkej Studenej doline. Vynechať by ste nemali ani Štrbské a Skalnaté pleso. Či rozličné športové a adrenalínové aktivity, ktorým sa v Tatrách dá venovať.

Mesto Poprad

Mesto Poprad a jeho okolie sú jednou z obľúbených dovolenkových lokalít na Slovensku.

Pre mnohých turistov je Poprad vstupnou bránou do Vysokých Tatier, patrí k významným centrám turizmu na Slovensku. Mesto pod Tatrami je rovnako bohaté na výskyt pamiatok, nachádza sa v ňom Mestská pamiatková rezervácia Spišská Sobota aj viaceré vzácne kostoly. Pôsobí tu Tatranská galéria, rovnako ako Podtatranské múzeum.

Tip na výlet pod tatranskými končiarmi sa nachádza hŕba krásnych miest, turistických chodníčkov a historických pamätihodností.

Turistická ubytovňa Viola pohľad na Vysoké Tatry

Naša ubytovňa Vám ponúka ubytovanie, kde máte Vysoké Tatry ako na dlani.

Pohľad na Vysoké Tatry od turistickej ubytovne Viola. Vysoké Tatry máte ako na dlani. Blízkosť želežničnej  stanice v ľavo zeležničná stanica Studený Potok.

Tip na výlet

Turistika v Tatrách

Vysoké Tatry ponúkajú dovolenkárom veľa možností pre aktívny odpočinok. Ľahšiu či náročnejšiu turistiku turistické a náučné chodníky.

Image

Kam na výlet Vysoké Tatry ponúkajú široké možnosti využitia voľného času – turistika, horolezectvo, adrenalínové atrakcie, atrakcie pre deti, návšteva múzeí a v zime lyžiarske strediská. Atraktívne sú mnohé vysokohorské trasy k plesám, horským chatám, dolinami, či na štíty. Východiskovými bodmi pre turistiku sú nižšie uvedené tatranské osady a obce. Do Tatier sa z Popradu pohodlne dostanete napríklad aj tatranskými električkami, alebo autobusovými spojmi.

V okolí Popradu

V okolí Popradu sa teší čoraz väčšej obľube aj cykloturistika, čo dokazuje zvýšený počet realizovaných cyklistických chodníkov. Obzvlášť populárny je cyklochodník, ktorého sledovanie vás dostane z popradských sídlisk Juh alebo Západ do mesta Svit. Nenáročná trasa meria 10 km, väčšinu cesty prechádza popri rieke Poprad a po celý čas sa z nej ponúkajú výhľady na Vysoké Tatry, ako aj panorámu Nízkych Tatier v pozadí na druhej strane. A hoci sa chodník za Svitom končí, môžete pokračovať na bicykli pokojne aj ďalej do útrob Lopušnej doliny.

Image

Historické pamiatky

Okrem krásnej prírody môžete obdivovať i krásne historické pamiatky, ktoré nájdete v Kežmarku, kde sa nachádza významný drevený artikulárny kostolík. Ďalšie pamiatky tip na výlet nájdete napríklad v Spišskej Sobote či v Poprade.

Image

Považská lesná železnica v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline

Múzeum liptovskej dediny je skanzen, ktorý sa nachádza v Pribyline. Tvoria ho domy zo zatopenej časti vodného diela Liptovská Mara a z oblasti horného a dolného Liptova. Múzeum liptovskej dediny v Pribyline je najmladšie múzeum v prírode na Slovensku.

Kam na výlet

Kam na výlet tipy na výlety. Inšpirujte sa, kam sa vybrať na výlet. Vysoké Tatry i blízke okolie poskytuje návštevníkom širokú paletu možností výletov a atrakcií. Tipy na výlety po najkrajších miestach na východnom Slovensku.

Lyžovanie

 • Tatranská Lomnica 
 • Starý Smokovec
 • Bachledova dolina Ždiar
 • SKI Bachledova Ždiar

Kúpaliská a aquaparky

 • Aquacity Poprad
 • Thermal Park Vrbov
 • Kúpele AquaSpa Gánovce
 • Krytá plaváreň Svit

Jaskyne

 • Belianska jaskyňa
 • Dobšinská ľadová jaskyňa
 • Važecká jaskyňa
 • Ochtinská aragonitová jaskyňa

Hrady a zámky

 • Kežmarský hrad
 • Kaštieľ Strážky Spišská Belá
 • Kaštieľ Markušovce
 • Hrad Ľubovňa Stará Ľubovňa

Ubytovanie Vysoké Tatry

Výhodná poloha ubytovne Viola poskytuje návštevníkom široké možnosti na šport, oddych a relaxáciu. Okolie a Vysoké Tatry ponúkajú možnosť celoročnej vysokohorskej turistiky, lyžovania a cyklistiky. Ubytovňa Viola ponúka ubytovanie s celkovou kapacitou 45 lôžok. K dispozícii je reštaurácia s barom s kapacitou 80 miest na zabezpečenie stravovania a akcií. Viola je miesto na akcie a oslavy, rodinné akcie, firemné akcie, školenia či posedenie s priateľmi.

Otváracie hodiny

Pondelok: 09:30 - 22:00
Utorok: 09:30 - 22:00
Streda: 09:30 - 22:00
Štvrtok: 09:30 - 22:00
Piatok: 09:30 - 01:00
Sobota: 10:00 - 01:00
Nedeľa: 13:00 - 23:00
 
Zodpovedný vedúci: Rastislav Peták
Veľká Lomnica